. . .
Jak wybrać koszulkę do nadruku?

Koszulki to jeden z niewielu elementów garderoby, które są obecne w szafie każdego mężczyzny i każdej kobiety. Są noszone o każdej porze roku i zawsze są odpowiednie. Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się koszulki dla par, które są specjalnie spersonalizowane.

Wybierz materiał koszulki

Wybór dowolnych ubrań rozpoczyna się od oceny szwu. Jeśli koszulka jest dobrze uszyta, to wytrzyma dłużej i zachowa swoją jakość. Tyczy się to każdego rodzaju ubrań czy są to koszulki dla rodziny, czy bluzy dla par. Szwy powinny być równe, nici nie powinny wystawać, bez szczelin. Koszulki niskiej jakości są szyte szybko ze względu na niski koszt, więc ocena szwów może naprawdę wiele powiedzieć o trwałości wybranej odzieży. Ponadto musimy zrozumieć niewidzialne wady, które dotyczą już cięcia. Jeśli jest odpowiednio wycięty i zszyty, koszulka i po licznych praniach zawsze będzie symetryczna.

Żeby to sprawdzić złóż rękaw T-shirt w rękaw i spójrz na osnowę. Jeśli coś nie zbiegnie się co najmniej o pół centymetra, możesz już je wyrzucić przez niewłaściwe szycie lub cięcie, a w wyniku prania te pół centymetra zmienią się o kilka centymetrów różnicy między lewą i prawą stroną. Jeśli szwy są idealnie dopasowane do siebie, nadszedł czas, aby ocenić sam materiał.

Oceń jakość materiału

Koszulka jest najbliżej ciała, więc materiał, z którego są wykonane, musi koniecznie oddychać, być przyjemny dla ciała i nie powodować podrażnień. Stosuje się tu głównie lekkie dzianiny, najczęściej są to bawełna, poliester, wiskoza, len, jedwab i ich odmiany. Bawełna to najlepszy materiał na koszulki. Jest przyjemna w dotyku, miękka i trwała. Poliester jest drugim najczęściej spotykanym materiałem, z którego uszyte są koszulki. Przyciąga swoją praktycznością i trwałością. Można go również prać w pralce bez obawy o uszkodzenie tkaniny.

Jednak tutaj są różne jakości poliestru, które są bardzo odróżnialne pod względem ceny. Różnica między nimi polega na wyglądzie i specjalnych właściwościach. Koszulki wykonane z drogiego poliestru high-tech są wyjątkowej jakości, całkowicie przepuszczają powietrze, ciepło, wilgoć ciała.