. . .
Zarządzanie fakturami i elektroniczny obieg dokumentów

Zarządzanie dokumentami w dużej i średniej wielkości firmie przy pomocy katalogów i  segregatorów to proces, który pochłonie mnóstwo czasu i niekoniecznie zakończy się sukcesem. Do dyspozycji takich firm zostają oddane narzędzia IT, które ułatwiają zarządzanie dokumentami. Narzędzie to dają również możliwość elektronicznego obiegu faktur.

Elektroniczny obieg faktur: zalety

Elektroniczny obieg faktur to przede wszystkim oszczędność czasu. Korzyścią z tego systemu jest także to, że wydatki w firmie można lepiej kontrolować. Więcej o elektronicznym obiegu faktur można przeczytać w naszym artykule „Kilka słów o elektronicznym obiegu faktur”. Proces obiegu faktur jest o wiele sprawniejszy w tych firmach, które zdecydowały się na rezygnację z ręcznego obiegu papierowych faktur. Do tego pracownicy zajmujący się procesowaniem faktur przy pomocy narzędzia IT popełniają mniej błędów. Jest to z korzyścią nie tylko dla firmy, ale także dla samych pracowników. Dodatkowy plus: zarządzanie fakturami jest bardziej efektywne.

Elektroniczny obieg faktur: mniejsze koszty

Firmy, które zdecydowały się na elektroniczny obieg dokumentów podkreślają, że zmniejszyły swoje koszty. Faktury są archiwizowane w sposób automatyczny, znalezienie miejsca z danym dokumentem jest szybkie i proste dzięki temu, że system oferuje narzędzie repozytorium. Faktury mogą być przechowywane w jednym miejscu, można je znaleźć w razie potrzeby natychmiast. Każdy z użytkowników ma nadane właściwe uprawnienia do wglądu w poszczególne dokumenty. System jest więc bardzo bezpieczny.