. . .
Wynajem długoterminowy samochodu

Wybór pojazdu jest jedną z najważniejszych kwestii podczas planowania podróży. Istnieje wiele opcji: samolot, pociąg, autobus, liniowiec, jacht, samochód, motocykl, rower lub możesz po prostu iść pieszo, jeśli czas na to pozwala. Jeśli wybierasz się na dłuższy czas, warto przemyśleć usługę, jaką jest samochód na abonament. To wynajem długoterminowy samochodów, który ma wiele zalet.

Zalety samochodu na abonament

Jeśli decydujesz się na samochód na abonament, musisz określić klasę samochodu, rodzaj i moc silnika, ilość bagażu. Jeśli samochód na abonament jest przeznaczony na więcej niż dwie osoby (klasyczna opcja to rodzina 3-4 osobowa lub firma o tej samej liczbie dorosłych), samochód nie powinien być mini-klasą. Im dłuższy wynajem długoterminowy auta, tym bardziej komfortowy powinien być samochód. Jeśli auto w abonamencie będzie wozi więcej niż cztery osoby dorosłe, najlepiej wypożyczyć minivana – cena jest nieco wyższa niż w klasie golfa, a wygodne zalety są oczywiste.

Klasa wynajmowanego samochodu

Każda wypożyczalnia samochodów ma własny podział na klasy. Na przykład jeden z europejskich operatorów wypożyczalni samochodów ma 4 główne klasy: ekonomiczną (Fiat Panda, Toyota Yaris), rodzinną (Ford Focus, VW Passat, Alfa 147), nieruchomości (VW Passat SW, Nissan Qashqai), przewoźników osób (Fiat Ducato).

Ponadto samochody służbowe i samochody sportowe to osobny temat. Warto zwrócić uwagę na rodzaju silnika. Tutaj każdy ma swoje preferencje. Nie zapomnij o bagażu – jak wiesz, w bagażniku nie ma wielu miejsca. Podczas podróży stały ruch rzeczy w bagażniku jest powszechny. Ciasno zapakowane walizki, torby lub plecaki będą tylko przeszkadzały sobie nawzajem, a ponadto bagażnik będzie stale uzupełniany zakupionymi rzeczami lub produktami.