. . .
Bezpieczeństwo i wygoda

Nawierzchnie to zaskakująco złożony temat, z którym jednak na co dzień nie mamy za wiele do czynienia. Zajmujemy się nim bardzo sporadycznie, kiedy wykonujemy w domu jakiś remont, budujemy chodnik w ogrodzie lub w naszej firmie potrzebne jest jakieś rozwiązanie plenerowe czy w biurze. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy nawierzchnia będzie musiała radzić sobie z większymi wyzwaniami, trzeba się dobrze zastanowić, jaką strategię wybierzemy.

Guma dobra na wszystko

Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań, jeśli chodzi o bezpieczne nawierzchnie, są gumowe nawierzchnie wykonywane ze specjalnych polimerów. Jest to rozwiązanie znakomite, ponieważ guma posiada zaskakująco dobre właściwości użytkowe.

Nie jest to oczywiście żadna delikatna guma, która by się rozciągała czy odkształcała już przy odrobinie ciepła. Jest to materiał bardzo wytrzymały, specjalnie utwardzany, co jednak nie oznacza, że jest twardy. Typowe płyty gumowe mogą być położone niemalże na dowolnej powierzchni, ponieważ nie przeszkadza im specjalnie wilgoć czy nierówności, a w kontakcie z nimi będziemy bardzo zadowoleni. Dlaczego?

Znakomite właściwości użytkowe

Nawierzchnie z gumy znakomicie amortyzują wszelkiego rodzaju uderzenia, co oznacza, że można uderzać bezpiecznie w nie same i nie spowoduje to żadnych zniszczeń na nich czy pod nimi, a do tego uderzenia w nie będą amortyzowane. W ten sposób zapewniamy bezpieczeństwo użytkownikom takich nawierzchni. Jest to też opcja bardzo łatwa do dostosowania do konkretnych warunków, gdyż wykorzystując gumowe puzzle, można bez problemu ułożyć obszar w dowolnym miejscu, dowolnej wielkości i w bardzo krótkim czasie.