. . .
Wybór odpowiedniej brzytwy

Maszynki do golenia to najpopularniejszy sposób na radzenie sobie z zarostem. Jeśli jednak ktoś odwiedza barber shop, najprawdopodobniej idea wykorzystywania brzytwy do golenia jest czymś, co rozważa coraz bardziej. I trudno jest się temu dziwić, ponieważ golenie wykonywane w taki sposób jest szybkie, łatwe i przyjemne.

Przynajmniej jeśli robi to profesjonalista. W naszych rękach golenie też może tak wyglądać. Najczęściej jednak nasze początki z porządnymi brzytwami zaczynają się dość chaotycznie, ponieważ dostajemy w prezencie zestaw do golenia zawierający brzytwę. Jak zacząć naszą przygodę w sposób świadomy?

To nie jest drogie

Na wstępie warto sobie powiedzieć, że to wcale nie musi być droga zabawa, ponieważ sprzęt naprawdę wybitnej jakości jesteśmy w stanie kupić za mniej niż tysiąc złotych, a w takim zestawie znajdą się nawet liczbę produkty pielęgnacyjne bardzo wysokiej jakości. Jest to dobre rozwiązanie, ale niekoniecznie trzeba zaczynać od czegoś w takich cenach. Za połowę mniejsze kwoty będzie się można zaopatrzyć w sprzęt ze średniej półki, który w zupełności nam wystarczy. Przynajmniej na początek.

Jakość stali to podstawa

Za najważniejszą kwestię powinniśmy uznawać zawsze jakość stali, z której wykonane są brzytwy do golenia. Jakość stali jest bezpośrednio skorelowana z tym, jak ostra będzie brzytwa i czy przypadkiem nie zacznie rdzewieć, ponieważ i takie przypadki się zdarzają. Wysoka ostrość jest tu bardzo ważna, ponieważ profesjonalista poradzi sobie praktycznie ze wszystkim, ale osoba początkująca potrzebuje bardzo ostrych krawędzi, bo w przeciwnym razie jej skóra będzie cierpiała. I to w sposób poważny.