. . .
Piercing - jak nadążyć za modą

Zdobienie swojego ciała tatuażami, kolczykami, oryginalnym ubiorem i akcesoriami to sposób na wyrażenie osobowości. Kolczyki do pępka również wpisują się w panujący aktualnie trend. Dostępne są one w różnych kształtach, dzięki czemu estetycznie dopełniają każdą stylizację. Zastanawiasz się nad zrobieniem takiego piercingu? Tak? Z niniejszej treści dowiesz się, o czym powinno się pamiętać, decydując się na taką ozdobę.

Kolczyk do pępka – odpowiedni materiał 

Jeżeli zależy Ci na tym, aby kolczyki do pępka, dopiero co włożone, nie sprawiały kłopotów, powinnaś zwrócić uwagę na to, z czego są wykonane. Idealnie sprawdzi się tutaj:

  • srebro,
  • złoto,
  • stal chirurgiczna.

Materiały te powinny być ponadto hipoalergiczne oraz gładkie, by nie podrażniały skóry. Kolczyki do pępka warto zatem kupić w sprawdzonym i polecanym miejscu. Nie powinny posiadać one również niklu, będącego częstą przyczyną alergicznych reakcji. Kolczyki do pępka srebrne, a może kolczyki do pępka z cyrkoniami? Wyborów jest mnóstwo, ważne jest jednak to, by nie były one szkodliwe.

Gdzie przekłuć pępek 

Niepodważalnie przekłuwanie pępka należy zostawić specjaliście z doświadczeniem. Kolczyki do pępka powinny być umieszczane tylko i wyłącznie w sterylnych warunkach, by mieć pewność, że nie dostanie się podczas zabiegu żadna infekcja. Do przekłucia używa się ponadto sterylnych igieł, o które można być spokojnym tylko w profesjonalnych salonach. O tym, jak powinna wyglądać dalsza higiena przekłutego miejsca, musi poinformować swoich klientów piercer.