. . .
Karta zbliżeniowa RFID

Karty zbliżeniowe RFID, to narzędzie, które jest coraz częściej wykorzystywane przez firmy, a także duże korporacje i urzędy.

Zamiast papieru

Karty zbliżeniowe RFID zastąpiły tradycyjne identyfikatory, które bazowały na papierze. Ich oczywistą zaletą jest to, że są trwalsze niż papierowe identyfikatory i nie ulegają zniszczeniu w trakcie eksploatacji w tak krótkim czasie, jak produkty oparte na papierze. Dodatkowo karty zbliżeniowe RFID są dużo wygodniejsze w użyciu i bardziej uniwersalne. Mogą być wykorzystane w szerszym zakresie niż dotychczasowe formy identyfikacji pracownika czy urzędnika. Są też wygodniejsze dla samego ich posiadacza. Pracownik, który dotąd musiał pamiętać szereg kodów dostępu czy haseł, teraz musi jedynie posiadać wspomnianą kartę. Ostatecznie karty tego typu pozwalają nam na zastosowanie oszczędności. Nie musimy już utrzymywać całego systemu kontroli i zatrudniać osób, które będą sprawdzały autentyczność dokumentów. Całość pracy wykona za nas system elektroniczny.

Wykorzystanie

Karty zbliżeniowe można wykorzystać na wiele sposobów i ta wszechstronność zastosowania jest ich największym atutem. Mogą być czymś w rodzaju przepustki do zakładu pracy, bez której nie da się wejść do budynku. Mogą rejestrować czas pracy pracownika, a nawet być kodem do komputera, z którego nie powinien korzystać nikt oprócz nas. Karta zbliżeniowa może oczywiście funkcjonować jako klucz do określonych pomieszczeń, dzięki czemu w sposób wygodny jesteśmy w stanie zaplanować, do jakich pokoi i pomieszczeń dany pracownik ma dostęp.