. . .
Gdzie skutecznie wyleczyć uzależnienie?

Kto by nie chciał w łatwy i szybki sposób zarobić pieniędzy, przy jednoczesnym dreszczyku emocji? Dużo osób. Ośrodek leczenia uzależnień jest jednak ostatecznością w przypadku ludzi, którzy mimo chęci, problemów finansowych, zdrowotnych i emocjonalnych nie mogą przestać grać. Hazard, podobnie jak alkoholizm, narkomanię, lekomanię, zakupoholizm itp. również trzeba leczyć i podejść do tego tematu na poważnie. Jak objawia się i rozwija to uzależnienie? 

Ośrodki terapii uzależnień ostrzegają 

Z hazardem, jak i innym uzależnieniem, nie da się samemu wygrać i potrzebne jest wsparcie nie tylko ze strony rodziny. Ośrodek leczenia uzależnień, który jest dyskretny i oferuje warunki współpracy o wysokich standardach, często jest jedną z najlepszych decyzji, jakie może podjąć osoba, zmagająca się z nawarstwiającym problemem, który w przypadku hazardu zaczyna się bardzo niewinnie. Kilka gier, dreszczyk emocji, chęć wygrania i miło spędzony czas. Większość osób po kilku np. rozdaniach kart, rzutach kośćmi, zakładach zwyczajnie odpuszcza i traktuje to jako jednorazową przygodę. Problem zaczyna się w momencie, kiedy:

  • osoba zaczyna wydawać na hazard coraz większe pokłady gotówki i poświęca mu coraz więcej czasu,
  • w pewnym momencie pojawia się chęć ograniczenia gry, jednak nie jest się w stanie na dłuższy czas od niej powstrzymać, 
  • osoba zaczyna obserwować u siebie pokłady gniewu, irytacji, skierowane najczęściej w stronę osób, które dostrzegają problem w danych praktykach,
  • myśli zaczynają być zaprzątane tylko i wyłącznie hazardem, 
  • trzeba koniecznie odegrać się za przegrane rozdania.

Mimo podobnych objawów u osób, które zmagają się z hazardem, ośrodek leczenia uzależnień zobowiązany jest do podejścia w sposób indywidualny do każdego, kto zdecyduje się skorzystać z tego typu pomocy. 

Zerwanie kontaktów z bliskimi 

Hazard, jak każde uzależnienie, oddziałuje nie tylko na jedną osobą, ale i na całe jej otoczenie. Krzyczenie na najbliższych, wyładowywanie na nich emocji, pożyczanie od nich pieniędzy, aż w końcu zerwanie wszelkich kontaktów. Jeżeli chce się tego uniknąć należy w jak najszybszym czasie podjąć jakiekolwiek działania, aby to tego nie dopuścić. Dobrym rozwiązaniem może okazać się ośrodek odwykowy, który gwarantuje dyskrecję.