. . .
Zastosuj nowoczesne rozwiązanie w aranżacji światłem

Nowoczesna technologia pozwoliła nam wykorzystywać we wnętrzach nie tylko zwyczajne oświetlenie za pomocą żyrandola bądź kinkietu, ale również możemy wykorzystywać tak zwane profile LED oraz taśmy ledowe, dzięki którym oświetlenie w każdym wnętrzu wygląda zupełnie inaczej.

Oprócz elegancji i ciekawej aranżacji wnętrza zyskujemy energooszczędność oraz wysoką żywotność ledów, a co za tym idzie płacimy mniejsze rachunki za światło. Profil ledowy możemy zamontować na ścianie, a także w szafce, gdzie bardzo często potrzebujemy dodatkowego oświetlenia.

Gdzie stosuje się profil LED?

Profil ledowy to aluminiowa osłona, dzięki której możemy zabezpieczyć taśmy ledowe przed dostępem wilgoci oraz innych niekorzystnych warunków, a co za tym idzie zwiększyć żywotność oświetlenia ledowego. Profil do taśmy LED to doskonałe wykończenie nie tylko ścian, ale również mebli, w których chcemy zamontować taśmy LED.

Dodatkowo posiadamy także na rynku bogaty wybór wzornictwa i kolorystyki profili aluminiowych, dzięki czemu możemy je dopasować do całości wystroju wnętrza. Takie profile LED możemy stosować niemalże wszędzie, także na zewnątrz, gdzie pod osłoną aluminiowego profilu zabezpieczymy taśmę LED przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Rodzaje dostępnych profili ledowych

Na rynku możemy spotkać się z kilkoma rodzajami profili LED, do najpopularniejszych zalicza się profile aluminiowe LED, które są najtrwalsze, a ich konstrukcja jest wyjątkowo lekka. Na rynku możemy także spotkać profile wykonane z MDF, są nieco droższe, jednak oprócz ochrony taśmy LED, pełnią także wyjątkową funkcję dekoracyjną. Kiedy będziemy wybierać konkretne profile, zastanówmy się nad ich dopasowaniem do całej aranżacji wnętrza.