. . .
Jak bezpiecznie przywieźć noworodka ze szpitala do domu?

Po raz pierwszy noworodek ma okazję zaznajomić się ze światem zewnętrznym podczas podróży ze szpitala do domu. Wielu rodziców bardzo boi się tej pierwszej podróży; wielu z nich pyta przede wszystkim o to jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala. Spróbujemy na to pytanie odpowiedzieć. 

Dostosuj ubranka do pogody 

To najbardziej prosta, aczkolwiek mało wyczerpująca odpowiedź na pytanie jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala. Jeśli maluch wychodzi ze szpitala w ciepły, letni dzień wystarczy, gdy rodzice założą mu body, pajacyk i bawełnianą czapeczkę na głowę. Tak ubranego malca trzeba jeszcze przykryć cienkim kocykiem. Znacznie więcej rodziców pyta jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala jeśli maluch przyszedł na świat w zimie. W tym przypadku oprócz ubranek, które wymieniliśmy wyżej, maluchowi należy założyć dodatkowo sweterek, ciepły kombinezon oraz bawełnianą czapkę. Malucha na koniec trzeba jeszcze okryć grubym, ciepłym kocem. 

Ubranka to nie wszystko 

Przygotowania do pierwszej podróży noworodka ze szpitala do domu można rozpocząć jeszcze przed jego narodzinami, a na pewno w ciągu pierwszych dni po przyjściu malucha na świat. Obowiązujące przepisy o ruchu drogowym nie pozwalają przewozić dzieci na kolanach. Dlatego też rodzice muszą przygotować nie tylko ubranka, ale kupić także odpowiedni fotelik samochodowy. Fotelik z maluchem należy zamontować na tylnej kanapie tyłem do kierunku jazdy. Tylko tak przewożony maluch będzie bezpieczny. W trakcie jazdy nie można malucha wyjmować z fotelika!