. . .
To wcale nie takie trudne

W dzisiejszych czasach mężczyźni golą się przede wszystkim maszynkami jednorazowymi oraz specjalnymi maszynkami wielokrotnego użytku, które posiadają wymienne, jednorazowe główki z już zamontowanymi żyletkami. Niewielka część panów posiada także golarki elektryczne, które jednak znacznie częściej służą do pracy z brodą i włosami na czubku głowy, niż go gładkiego golenia. Brzytwy do golenia są rzadkością, ponieważ uchodzą za bardzo trudne w obsłudze. A jak jest naprawdę?

Problem z brzytwami do golenia

W czym tkwi problem? Dlaczego brzytwy do golenia mają taką złą prasę? Spowodowane jest to przede wszystkim tym, że brzytwy do golenia faktycznie są niebezpieczne. Są bardzo ostre i można się nimi pociąć, ponieważ nie posiadają żadnych mechanizmów ochronnych. W rzeczywistości jednak brzytwy są tylko trochę bardziej niebezpieczne, niż maszynki do golenia. Jeśli nie chcemy sobie zrobić krzywdy, nic złego nam się nie stanie, chociaż na początku oczywiście drobne zacięcia mogą się pojawić.

Korzystanie z brzytw do golenia

Każdy barber shop korzysta z brzytwy, a nie innego narzędzia, ponieważ brzytwa jest po prostu zdecydowanie najlepsza, jeśli chodzi o jakość golenia oraz czas, jaki się na to poświęca. Jest po prostu szybko i dobrze. Wymagana jest jedynie odrobina wprawy, ponieważ mamy tutaj do czynienia z czynnością manualną, której za nas nie zrobi nic innego.

Jeśli jednak ktoś jest w stanie spokojnie obrać skórkę z jabłka, poziom wyzwania w przypadku brzytwy wcale wyższy nie jest, wiec sobie poradzi. Na początek warto tylko wybrać brzytwę z zaokrągloną końcówka, która jest bezpieczniejsza w użyciu dla osób bez większej wprawy w takich działaniach.