. . .
Profesjonalne wyposażenie piekarni

Co jest potrzebne do wyposażenia piekarni? Z pewnością przydadzą się nam meble do piekarni oraz kompleksowe wyposażenie sklepów tego typu w postaci specjalnych gablot i półek.

Prezentacja towaru ma znaczenie

Ostatnio popularność zyskuje format mini piekarni lub piekarni sieciowych. Gorący, właśnie upieczony chleb – co może być smaczniejszego? Jednak aby zachęcić klientów do zakupu, chleb musi zostać odpowiednio zaprezentowany. Są do tego specjalne stojaki na chleb i meble do sklepu. Mogą one być drewniane, metalowe lub z płyty wiórowej (płyta wiórowa laminowana), uzupełnione wiklinowymi koszami lub kratami. Stojaki na chleb, które najczęściej stanowią wyposażenie piekarni, są dostępne w różnych rozmiarach od 700 mm do 1250 mm, wysokość do 2000 mm, z reguły mają 3-4 pochylone półki dla najlepszego układania chleba.

Jak ustawić meble?

Wyposażenie sklepów w postaci mebli powinno być odpowiednio rozlokowane. W przytulnej prawie domowej piekarni, kuchnia znajduje się obok korytarza, dzięki czemu odwiedzający widzi wszystko, co się tam dzieje. Jest to nie tylko funkcja planowania wizyt, ale także ruch marketingowy oparty na głównej zasadzie wszelkiej gastronomii. Dekoracja piekarni odbywa się przy użyciu naturalnych materiałów: drewna i kamienia. Ściany mogą być wykonane w murze z gipsu, co jest obowiązkowe w gastronomii nie tylko w celu stworzenia estetycznej przestrzeni, ale także z punktu widzenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Na podłodze układane są poddane obróbce drewniane deski lub płytki antypoślizgowe.