. . .
Pizza: Polacy kochają włoską kuchnię

Pochodzącą z południa Włoch pizzę pokochał cały świat. Jest potrawą tak popularną, że obchodzony jest nawet Dzień Pizzy. Aby zjeść to proste, ale bardzo smaczne danie nie musimy spędzać kilku godzin w kuchni; danie to można zjeść w jednej z licznych pizzerii. Amatorów tego dania zaprasza także pizzeria Kraków.

Jaką pizzę można zjeść?

Pizzeria Kraków wyróżnia się między innymi rozbudowaną kartą. W menu pizzeria Kraków naliczyliśmy ponad 20 wariantów tego dania. Podobnie jak w innych pizzeriach, również w tej pierwsze miejsce zajmuje Margherita. Każdą pizzę można zamówić na cienkim cieście; placek może mieć średnicę 32 lub 42 centymetry. Ta druga wystarczy do zaspokojenia głodu kilku osób. Zdecydowana większość potraw kuchni włoskiej, a więc także i pizza, nie wymagają użycia skomplikowanych i drogich składników. Przygotowywana w krakowskich pizzeriach pizza również zawiera proste dodatki, które można bez trudu kupić. W efekcie powstaje danie w bardzo atrakcyjnej cenie.

Wyjątkowy smak pizzy

Mimo prostych składników pizza jest daniem bardzo smacznym. To efekt używania świeżych składników wysokiej jakości oraz dobrego pieca, w którym można piec pizzę w bardzo wysokiej temperaturze. Oczywiście ważne są także umiejętności pizzermana, ale o to w krakowskiej pizzerii możemy być spokojni.

Pizza jest daniem, które wyjątkowo często zamawiamy z dostawą. Dobre pizzerie, które chcą mieć dużą liczbę klientów nie mogą zrezygnować z takiej usługi. Są i takie, w których pizzę można zamówić wyłącznie w późnych godzinach popołudniowych i nocą.