. . .
Karta zbliżeniowa

Karty zbliżeniowe jeszcze kilkanaście lat temu spotkać można było tylko i wyłącznie w wielkich zachodnich firmach. Dziś karta zbliżeniowa jest obecna praktycznie w każdej większej firmie oraz urzędach publicznych.

Czemu karta?

Karty zbliżeniowe są przede wszystkim wygodne. Pracownik nie musi pamiętać już o wszystkich kodach dostępu, hasłach. Nie musi za każdym razem wyciągać innego identyfikatora, kiedy chce przejść do innego skrzydła budynku czy też działu. Karty zbliżeniowe pozwalają bowiem tak zakodować informacje dotyczące danej osoby, żeby mogła z nich korzystać tam, gdzie jej na to pozwolimy całkowicie swobodnie i komfortowo. Dodatkowo karta zbliżeniowa jest tańsza niż papierowy identyfikator. Choć w pierwszej fazie jesteśmy zmuszeni tu do poczynienia pewnych inwestycji, to karta zbliżeniowa bardzo szybko nam się zwróci. Karty plastikowe są przede wszystkim bowiem trwalsze niż papierowe identyfikatory, co oznacza, że wymieniamy je dużo rzadziej. Pozwalają nam też na rezygnacje z pracowników, którzy dotąd zatrudnieni byli tylko w jednym celu, czyli sprawdzania autentyczności danego dokumentu.

Zastosowanie

Karty plastikowe można wykorzystywać na wiele sposobów. Przede wszystkim jako klucz do danego budynku lub poszczególnych pomieszczeń. Karty plastikowe mogą też stanowić formę przepustki do korzystania z poszczególnych urządzeń, które są przeznaczone do użytku dla niektórych, wyszczególnionych osób. Chodzi tu na przykład o biurowe ksero czy też komputery. Karty tego typu można ostatecznie wykorzystać jako rejestrator czasu pracy pracownika.