. . .
Jak wybrać samochód z wypożyczalni?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze wynajętego samochodu. Samochód na abonament to rozwiązanie korzystne zwłaszcza dla osób, które zostały na przykład oddelegowane do pracy w danym miejscu, ale nie chcą się z nim wiązać na stałe. W takim przypadku wynajem długoterminowy samochodów jest najlepszym rozwiązaniem. Co wziąć pod uwagę, kiedy rozważamy najem długoterminowy auta?

Właściwości wypożyczalni samochodów.

Auto w abonamencie powinno być optymalne, jeśli chodzi o koszty i jakość usługi. Decydując się na wynajem, zwróć uwagę na godziny otwarcia biura wypożyczalni samochodów, w tym w weekendy i święta (im większy zasięg, tym lepiej). Ważna jest kwota depozytu pozostała jako zastaw. Zwróć uwagę na koszty i warunki ubezpieczenia, możliwość wypożyczenia dodatkowego sprzętu (fotelik dziecięcy, booster, nawigator, uchwyty narciarskie), brak ograniczeń dotyczących średniego dziennego przebiegu i (lub) całkowitego przebiegu, a także czy jest ograniczenie przebiegu na drogach gruntowych lub w terenie.

Od czego jeszcze zależy wybór wypożyczalni?

Wybór wypożyczalni samochodów zależy również od trasy, którą zamierzasz jechać. Najprościej jest, jeśli trasa obejmuje jeden kraj, biorąc i zwracając samochód, jesteś w jednym miejscu, na przykład na lotnisku. W takim przypadku lokalny tani operator jest idealny. Jego samochody często nie są gorsze, a w niektórych przypadkach nawet lepsze niż samochody dużych międzynarodowych agentów, a ceny mogą być nawet o 30% niższe.

Często samochód jest potrzebny nie pierwszego dnia po przyjeździe do kraju, ale po pewnym czasie, gdy planujemy zwrócić go na lotnisko. W takim przypadku firma wynajmująca może wymagać dodatkowych pieniędzy. Z reguły jest to akceptowane przez operatorów międzynarodowych, a lokalni często nie biorą pieniędzy za dostarczenie samochodu do hotelu lub biura.