. . .

Co zrobić, aby pierwsza podróż noworodka samochodem była bezpieczna?

Co zrobić, aby pierwsza podróż noworodka samochodem była bezpieczna?

Swoją pierwszą podróż w życiu noworodek odbywa ze szpitala do domu. Wielu rodziców na długo przed opuszczeniem szpitala zastanawia się, jak wszystko zorganizować, aby podróż była bezpieczna. Wbrew pozorom zorganizowanie bezpieczna podróż noworodka nie jest trudne; trzeba tylko pamiętać o kilku szczegółach. 

Jaki ubranka wybrać na pierwszą podróż?

Przygotowania do bezpieczna podróż noworodka należy rozpocząć od wybrania odpowiednich ubranek, takich, w których maluch nie wychłodzi się, ani nie przegrzeje. Ubranka powinny być dostosowane do temperatury i aury, która panuje na dworze w dniu wypisu malucha ze szpitala. W zimowy dzień, gdy temperatura jest minusowa maluszka należy ubrać w body z długim rękawkiem, śpioszki ze stópkami, grubszy sweterek, ciepły kombinezon oraz czapeczkę. Ubranego, włożonego do fotelika samochodowego malucha warto okryć jeszcze grubym kocem. 

Jak wygląda bezpieczna podróż malucha?

Wspomnieliśmy wcześniej o foteliku samochodowym. Nie ma znaczenia, jaka odległość dzieli szpital i dom – bezpieczna podróż noworodka może się odbyć tylko w specjalnym foteliku samochodowym. Bezpieczny transport noworodka jest możliwy tylko w taki sposób. Przewożenia dzieci na kolanach czy na fotelu samochodowym jest zabronione. Dlatego osoby, które zastanawiają się jak zorganizować bezpieczny transport noworodka, muszą po prostu kupić fotelik samochodowy z grupy 0. 

Bezpieczny transport noworodka jest tematem także naszego poprzedniego artykułu. Osoby, które interesuje ten temat zachęcamy więc do jego przeczytania.