. . .
Co wybrać na początek?

Wielu panów chciałoby korzystać z brzytwy do golenia, ale nie za bardzo wie, jak się zabrać za taki projekt. Nigdy bowiem brzytwy w rękach nie mieli i widzieli ją tylko przelotnie, kiedy odwiedzali barber shop lub jakiegoś znajomego z takim wynalazkiem. Od czego zacząć swoją przygodę, by było bezpiecznie i skutecznie?

Odpowiednia brzytwa na start

Na początek potrzebna jest odpowiednia brzytwa. Jej wybór jest znacznie łatwiejszy, niż jeśli chodzi na przykład o maszynki do golenia w wydaniu elektrycznym, ponieważ różnorodność jest tutaj zdecydowanie mniejsza. Pomijając wszystkie kwestie związane z jakością stali, ważne kryterium jest w zasadzie tylko jedno. Jest nim kształt główki brzytwy. Mamy tutaj do wyboru kilka opcji, z których zazwyczaj rozważa się dwie.

Pierwsza z nich to główka zaokrąglona i tę najczęściej wybiera się na start. Trochę trudniej nią operować w miejscach wymagających precyzji, ale za to znacznie mniejsze jest ryzyko jakiegokolwiek zranienia się w czasie golenia. Wiele osób od razu wybiera alternatywną opcje, czyli ostro zakończoną brzytwę ponieważ różnica wcale nie jest duża, a od razu możliwe jest uczenie się operowania sprzętem docelowym. Tym bardziej, że zakup brzytwy to zwykle niemały wydatek.

Najlepiej w zestawie

Pierwsze zakupy wcale nie muszą być trudne, ponieważ możliwe jest kupowanie całych zestawów, w skład których wchodzi oczywiście brzytwa, ale też narzędzia do jej ostrzenia oraz wszystko inne, czego potrzebujemy do właściwego golenia. A tak naprawdę nie potrzebujemy też zbyt wiele, ponieważ normalne narzędzia wykorzystywane przy zwykłym goleniu w zupełności tu wystarczają. Wcale nie potrzeba jakichś specjalnych pianek czy produktów po goleniu.