. . .
Białe meble - o czym trzeba pamiętać?

Meble drewniane białe to istotny i modny trend o każdej porze roku. Kolor biały może modyfikować przestrzeń. Nawet niewielki pokój stanie się wizualnie bardziej przestronny. Białe meble rozładowują wnętrze. Warunkiem jest ich dobra jakość. Dlatego producent mebli białych powinien być wybrany starannie.

Jak wykorzystać białe meble?

Bez względu na to, co mówią zwolennicy ultra-praktycznych decyzji dotyczących zabrudzonych i niepraktycznych białych mebli, te zawsze będą miały wielu fanów. Nie jest bowiem tajemnicą, że meble sosnowe białe wyglądają bardziej świeżo, elegancko i oczywiście, wizualnie lżej.

Najłatwiejszym sposobem na zaprezentowanie pięknych białych mebli „w całej okazałości” jest umieszczenie ich na kontrastowym tle. Innym sposobem pracy z białymi meblami i akcesoriami jest gra subtelnych tonów i faktur. Ale jest to znacznie bardziej skomplikowane i wymaga pewnego doświadczenia dekoracyjnego.

Jak stworzyć kontrast?

Białe sofy i fotele na kontrastowym tle, na przykład szarym, ciemnym beżem lub terakotą, stworzą wrażenie uporządkowanej przestrzeni, ścisłych linii. Jest to odpowiednie dla stylu high-tech lub nowoczesnego. Takie wnętrze można uzupełnić wyraźnymi liniami półek i stojaków, które będą wykonane w odcieniach bieli i będą miały błyszczącą powierzchnię. Aby salon nie wyglądał zbyt zimo, możesz dodać kilka przyjemnych, jasnych detali – poduszki na kanapie, ramki do zdjęć, wazony podłogowe z kwiatowymi aranżacjami.

Białe meble na jasnym tle ścian stworzą lekką, przewiewną, nieważką atmosferę. Jest to szczególnie przydatne w małych pokojach. Ze względu na brak kontrastu między meblami a ścianami pokój będzie wyglądał na bardziej przestronny. Nie jest konieczne utrzymywanie wnętrza salonu w jednym odcieniu bieli, będzie wyglądać świeżo i bez twarzy. Łącząc różne odcienie, od śnieżnobiałego do kremowego, możesz stworzyć bardzo wygodne i relaksujące otoczenie. Meble tapicerowane można uzupełnić poduszkami w ażurowych pokrowcach z dzianiny lub pokryciami żakardowymi. Białe meble szafkowe z przyciemnianymi wstawkami ze szkła harmonijnie pasują do takiego wnętrza.