. . .
Bezpieczna pierwsza podróż dziecka

Ze światem zewnętrznym noworodek po raz pierwszy styka się w trakcie podróży ze szpitala do domu. Świeżo upieczeni rodzice bardzo często ogromnie denerwują się już na kilka dni przed powrotem do domu. Niepotrzebnie; jeśli tylko odpowiednio się przygotują – podróż będzie bezpieczna. Co powinni zrobić, by zapewnić bezpieczna podróż noworodka?

Przygotuj odpowiednie ubranka 

Bezpieczna podróż noworodka ze szpitala do domu wymaga ze strony rodziców trochę przygotowań. Bezpieczna podróż noworodka to między innymi przygotowanie ubranek odpowiednio dobranych do panującej za oknem pogody. Maluch nie może zarówno zmarznąć, jak i przegrzać się. Idealne ubranka w letni, gorący dzień to body, pajacyk, bawełniana czapeczka oraz lekki kocyk do okrycia. W ciepły wiosenny dzień należy jeszcze przygotować lekką bluzę lub sweterek. Jesienią i zimą maluchowi należy założyć śpioszki ze stópkami i zamienić lekki kocyk na grubszy i cieplejszy. 

Jak bezpiecznie przewieźć malucha?

O bezpieczny transport noworodka trzeba zatroszczyć się na kilka dni przed wyjściem malucha ze szpitala. Dzieci – nawet noworodków – nie można przewozić na kolanach. Bezpieczny transport noworodka jest możliwy tylko w specjalnym foteliku samochodowym. Bezpieczny transport noworodka w foteliku samochodowym jest także dla malucha wygodny. Fotelik należy zamontować na tylnym siedzeniu.

Temat bezpiecznej podróży noworodka ze szpitala do domu poruszyliśmy także w innym artykule. Osoby, które temat ten zainteresował zachęcamy do jego lektury.