. . .
Kilka słów o elektronicznym obiegu faktur

Obieg dokumentów księgowych w każdej firmie jest dość długi. Faktury zakupowe bardzo często wędrują od jednego działu do drugiego; przechodzą przy tym przez ręce wielu pracowników. Proce ten wymaga wielkiego nakładu pracy. Do tego trwa bardzo długo, łatwo jest też o popełnienie błędów czy zagubienie jakiejś faktury. Proces dekretacji i akceptacji faktur zakupowych można jednak skrócić, eliminując przy tym część czynności. Taką możliwość daje elektroniczny obieg faktur.

Elektroniczny obieg faktur: na czym polega to rozwiązanie?

Elektroniczny obieg faktur szczególnie sprawdza się w tych firmach, w których dokumentów tych jest bardzo dużo. W trakcie obsługiwania papierowej faktury ryzyko, że zostanie ona zagubiona, że nie zostaną dotrzymane terminy jest o wiele większe niż w przypadku, gdy w firmie prowadzony jest elektroniczny obieg faktur. W przypadku tego rozwiązania sytuacja, że faktura nie zostanie zarejestrowana jest praktycznie wykluczone.

Elektroniczny obieg  faktur: oszczędność czasu

Papierowa faktura kosztowa musi zostać ręcznie opisana. W przypadku elektronicznego obiegu faktur wystarczy tylko, gdy faktura zostanie zeskanowana. Zadanie to może wykonać pracownik sekretariatu. Następnie zeskanowane faktury są wprowadzane do systemu komputerowego. W przypadku elektronicznego obiegu faktur żadna z nich nie może zaginąć. Z pewnością jest to jedna z zalet tego rozwiązania. Do tego elektroniczny obieg faktur znacznie upraszcza proces ich akceptacji. Dodatkowym plusem jest to, że system umożliwia elektroniczny obieg nie tylko faktur, ale także umów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *