Karty zbliżeniowe. Wygodne i funkcjonalne

Karty zbliżeniowe w większości zakładów pracy, firm czy urzędów zastąpiły już tradycyjne papierowe identyfikatory. Karty zbliżeniowe są bowiem łatwiejsze w użyciu, bardziej funkcjonalne oraz paradoksalnie tańsze.

Zalety karty

Karty zbliżeniowe wydają się droższą inwestycją niż papierowe identyfikatory, ale jest to koszt pozorny. W praktyce bowiem karta zbliżeniowa jest w dalszej perspektywie dużo tańsza. Przede wszystkim karty plastikowe wolniej się zużywają. O ile papierowy identyfikator należy wymienić po kilku miesiącach, ze względu na naturalne zużycie materiału, to karta zbliżeniowa może nam służyć nawet kilka lat. Poza tym karty plastikowe pozwalają na rezygnacje z całego systemu kontroli budynku w zakresie tego, kto wchodzi i wychodzi z firmy. Tradycyjnie pracę tą wykonywali specjalnie zatrudnieni i przeszkoleni pracownicy, teraz wszystko zrobi za nas system elektroniczny, który zostanie zaprogramowany zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami. Karty plastikowe mają też tę przewagę, że mogą mieć wiele zastosowań, podczas gdy papierowy identyfikator służył tylko w jednym ściśle określonym celu.

Jak stosować karty?

Karty mogą służyć jako klucz do danego budynku. Dodatkowo za ich pomocą jesteśmy w stanie skutecznie i przede wszystkim bardzo dokładnie rejestrować czas pracy pracowników. Karty mogą też być uprawnieniem do korzystania z danych urządzeń czy pomieszczeń. Osoba pozbawiona karty nie skorzysta z poszczególnych pomieszczeń lub nie będzie w stanie odpalić komputera, który może być obsługiwany tylko przez pracownika, który jest uprawniony do przeglądania zawartych tam treści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *