. . .
Gdzie skutecznie wyleczyć uzależnienie?

Kto by nie chciał w łatwy i szybki sposób zarobić pieniędzy, przy jednoczesnym dreszczyku emocji? Dużo osób. Ośrodek leczenia uzależnień jest jednak ostatecznością w przypadku ludzi, którzy mimo chęci, problemów finansowych, zdrowotnych i emocjonalnych nie mogą przestać grać. Hazard, podobnie jak alkoholizm, narkomanię, lekomanię, zakupoholizm itp. również trzeba leczyć i podejść do tego tematu na poważnie. Jak objawia się i rozwija to uzależnienie? 

Ośrodki terapii uzależnień ostrzegają 

Z hazardem, jak i innym uzależnieniem, nie da się samemu wygrać i potrzebne jest wsparcie nie tylko ze strony rodziny. Ośrodek leczenia uzależnień, który jest dyskretny i oferuje warunki współpracy o wysokich standardach, często jest jedną z najlepszych decyzji, jakie może podjąć osoba, zmagająca się z nawarstwiającym problemem, który w przypadku hazardu zaczyna się bardzo niewinnie. Kilka gier, dreszczyk emocji, chęć wygrania i miło spędzony czas. Większość osób po kilku np. rozdaniach kart, rzutach kośćmi, zakładach zwyczajnie odpuszcza i traktuje to jako jednorazową przygodę. Problem zaczyna się w momencie, kiedy:

  • osoba zaczyna wydawać na hazard coraz większe pokłady gotówki i poświęca mu coraz więcej czasu,
  • w pewnym momencie pojawia się chęć ograniczenia gry, jednak nie jest się w stanie na dłuższy czas od niej powstrzymać, 
  • osoba zaczyna obserwować u siebie pokłady gniewu, irytacji, skierowane najczęściej w stronę osób, które dostrzegają problem w danych praktykach,
  • myśli zaczynają być zaprzątane tylko i wyłącznie hazardem, 
  • trzeba koniecznie odegrać się za przegrane rozdania.

Mimo podobnych objawów u osób, które zmagają się z hazardem, ośrodek leczenia uzależnień zobowiązany jest do podejścia w sposób indywidualny do każdego, kto zdecyduje się skorzystać z tego typu pomocy. 

Zerwanie kontaktów z bliskimi 

Hazard, jak każde uzależnienie, oddziałuje nie tylko na jedną osobą, ale i na całe jej otoczenie. Krzyczenie na najbliższych, wyładowywanie na nich emocji, pożyczanie od nich pieniędzy, aż w końcu zerwanie wszelkich kontaktów. Jeżeli chce się tego uniknąć należy w jak najszybszym czasie podjąć jakiekolwiek działania, aby to tego nie dopuścić. Dobrym rozwiązaniem może okazać się ośrodek odwykowy, który gwarantuje dyskrecję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *